W dniu 19 października 2018 r. w „Sali pod Aniołem” w Ratuszu Miejskim w Głubczycach odbyła się uroczysta zbiórka. Harcmistrz Ryszard Kańtoch zakończył nią swoją 35-letnią służbę instruktorską na stanowisku Komendanta Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach. Na zbiórce obecnych było wielu zaproszonych gości, przedstawicieli służb mundurowych, władz samorządowych, przedsiębiorstw, instytucji, związków kombatanckich, dyrektorzy szkół, zuchy, harcerze i  instruktorzy oraz przyjaciele głubczyckiego Hufca. W swojej przemowie podziękował wszystkim za długoletnią współpracę: „(…)Miałem zaszczyt traktować harcerską służbę jako najważniejszy i honorowy obowiązek zgodnie z Ideałami, Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim oraz Zobowiązaniem Instruktorskim dla dobra Ojczyzny i Harcerstwa. Kończąc służbę czuję się zobowiązany do złożenia najserdeczniejszych podziękowań za dobrą, owocną i przyjemną współpracę, a okazaną życzliwość, zrozumienie i pomoc oraz serdeczną atmosferę towarzyszącą naszym wzajemnym kontaktom i wspólnym przedsięwzięciom na rzecz zuchów i harcerzy oraz Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach.”

Na ręce Komendanta składane były również wyróżnienia, podziękowania i gratulacje za harcerską służbę.