11.05.2019 r. nasze zuchy i harcerze wzięły udział w Biegu Zuchów i Harcerzy, połączonym z grą ekologiczną „Gra w zielone”. Po zbiórce przy Krzyżu Harcerskim w Głubczycach patrole wyruszyły w trasę do Lasu Marysieńka. Wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci patrole zuchów i harcerzy zbierały śmieci na trasie biegu, od Alei Lipowej do punktu biwakowego i ścieżki zdrowia w naszym lesie. Po wzorowym wykonaniu ekologicznego zadania przez zuchy i harcerzy, przy harcerskim ognisku 6 zuchów złożyło obietnicę zuchową. W lesie wspólnie przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy, pląsaliśmy, bawiliśmy się, rozwiązywaliśmy zadania.Jesteśmy szczególnie dumni z drużyny Nieprzetartego Szlaku „Tacy Sami”. Na uczestników czekała również niespodzianka w formie poczęstunku. W dalszej części naszych ekologicznych zadań będzie niedzielna wizyta w głubczyckim „Przytulisku”, podczas której harcerze starsi i instruktorzy pójdą na spacer z podopiecznymi czworonogami. Następnie posadzimy  krzewy i kwiaty w naszej Stanicy w Ściborzycach Małych. Pogoda nam dopisała, wszyscy dzielnie ukończyli trasę biegu i wzorowo wykonali zadania. Spędziliśmy aktywnie i przyjemnie czas w harcerskim gronie.