Tegoroczna edycja Zucholandii odbyła się na bazie naszej Stanicy Harcerskiej w Ściborzycach Małych. Po porannym deszczu wyczekiwaliśmy promyków słońca, aby nasz piknik zuchowy mógł zostać zrealizowany zgodnie z zamierzonym planem. Po inauguracyjnym apelu słoneczko opromieniło naszych uczestników i ruszyliśmy do zadań. Patrole wyruszyły na trasę w poszukiwaniu punktów kontrolnych, na których czekały na nich quizy do rozwiązywania, zagadki, konkurencje sportowe i sprawnościowe. Na terenie Stanicy odbywały się zajecia plastyczne. Uczestnicy mieli wykonać farbami na folii plakat Zucholandii oraz techniką dowolną przygotować prace o tematyce zuchowej. Harcerki starsze malowały twarze naszym zuchom. Przygotowany tor przeszkód zakończony strzelaniem z łuku cieszył się powodzeniem zarówno wśród zuchów jak i u harcerzy. Żołnierze z 10 Brygady Logistycznej w Opolu przeprowadzili zajęcia z musztry wojskowej i przewozili uczestników samochodem wojskowym po okolicznych terenach. Dołączyliśmy również do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Podsumowaliśmy działania gromad zuchowych i drużyn harcerskich w grze ekologicznej organizowanej przez nasz hufiec i nagrodziliśmy je owocami. Nie obyło się bez zabaw i pląsów harcerskich, śpiewu przy dźwiękach gitary. Podczas pikniku uczestnicy mieli przygotowany poczęstunek, na który w przeważającej części składały się warzywa i owoce.
Dziękujemy wszystkim za udział, za zaangażowanie i za to że byliście z nami. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego w Głubczycach, a szczególnie Panu Burmistrzowi za wsparcie materialne naszych przedsięwzięć, żołnierzom z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej z Opola, instruktorom, drużynowym, wszystkim którzy wspierają i pomagają nam w tym co robimy i Wam kochane zuchy i harcerze. Wasz uśmiech, życzliwość i entuzjazm jest dla nas nagrodą i motywacją do dalszej pracy.
Dziękujemy i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Zucholandii. Czuwaj!