Tegoroczna Harcerska Akcja Letnia składała się z trzech turnusów kolonii w Darłówku Wschodnim. Instruktorzy Hufca Głubczyce dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom i młodzieży harcerskiej i niezrzeszonej bezpieczne wakacje, pełne wrażeń, atrakcji i ciekawych zajęć. Uczestnicy kolonii poza korzystaniem z uroków nadmorskiej miejscowości brali udział w grach terenowych, zajęciach prowadzonych metodyką harcerską, wycieczkach krajoznawczych, rejsach po Bałtyku, zwiedzali Latarnię Morską, Muzeum w Darłowie, jednostkę wojskową w Darłówku Zachodnim, chodzili do kina, na kręgle, a w niepogodę korzystali z Aqua Parku. Młodzież uczyła się piosenek harcerskich, brała udział w rozgrywkach sportowych, konkursach wiedzy, przygotowywała inscenizacje, zdobywała sprawności. Pogoda dopisała, sprzyjała plażowaniu i morskim kąpielom.
Mamy nadzieję, że zawarte przyjaźnie podczas Harcerskiej Akcji Letniej będą trwałe, a wspomnienia na długo pozostaną w pamięci. Do zobaczenia na harcerskim szlaku.