Harcerskie Czuwanie 2022

W piątek 1 kwietnia 2022 r. odbyło się Harcerskie Czuwanie w okresie wielkopostnym, które głubczyckie zuchy i harcerze rozpoczęli Mszą Świętą w Parafii św. Marcina w Gołuszowicach. Następnie uczestnicy wraz z mieszkańcami Gołuszowic wyruszyli na Harcerską Drogę Krzyżową . Trasa naszej drogi liczyła 6 kilometrów, a każdą stację wyznaczały przydrożne krzyże. Pokusić się można o stwierdzenie, iż była to ekstremalna wędrówka bacząc na warunki pogodowe i wieczorną porę. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej udaliśmy się na biwak w świetlicy Gołuszowic kontynuując nasze Harcerskie Czuwanie. Blisko północy przy ognisku harcerskim odbyła się uroczystość złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego. W sobotę rano harcerze starsi uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, a następnie dołączyli wraz z kadrą instruktorską do Marszu Pamięci.

Harcerskie Czuwanie 2022
« z 8 »