Rajd świętego Jerzego

23 kwietnia jest obchodzony jako Dzień św. Jerzego – patrona całego światowego skautingu. Z tej okazji zuchy i harcerze z Hufca Głubczyce wzięli udział w Rajdzie Świętego Jerzego na trasie Głubczyce-Gołuszowice-Głubczyce. Było to dla nas bardzo radosne wydarzenie !!! Choć w małych grupach, ale mieliśmy nareszcie okazję do wspólnego spotkania z rówieśnikami i drużynowym. Trasa nie była długa, ale po takim czasie spędzonym w większości w domu była świetną rozgrzewką przed następnymi wędrówkami i Harcerską Akcją Letnią. Rajd był organizowany z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Na trasę rajdu wyruszały kilkuosobowe zastępy w odstępach czasowych i różnych kierunkach, by nie spotykały się wzajemnie. Na trasie rajdu każdy zastęp miał za zadanie odnaleźć przygotowane dla nich zadania w konkretnie wyznaczonej lokalizacji, wykonać je oraz zapoznać się z ciekawostkami z życiorysu naszego patrona. Na końcu trasy na każdy patrol czekała smaczna niespodzianka !!! Pogoda robiła nam psikusy, ale w większości było słonecznie. Frekwencja dopisała, rajd przebiegł bezpiecznie. Obchody Święta naszego patrona zakończyliśmy Mszą Świętą w intencji harcerzy w Kościele Parafialnym w Głubczycach.