XXXVII RAJD JESIENNY „GRANICZNYM SZLAKIEM”

W dniach 8-10 października zuchy i harcerze z Hufca Głubczyce uczestniczyli w kolejnej edycji jesiennego rajdu harcerskiego. Trasa całego rajdu liczyła blisko 30 km. Patrole rajdowe startowały przy Pomniku Krzyża Harcerskiego w Głubczycach i maszerowały do Zespołu Szkół w Pietrowicach, gdzie mieściła się nasza baza rajdowo-noclegowa.
W kolejny dzień uczestnicy udali się do Parku Biskupa Adamiuka, patrona naszego hufca, a z soboty na niedzielę harcerze starsi przebywali w Stanicy w Ściborzycach Małych, gdzie zakończyli swoje rajdowe zmagania. W czasie pokonywania trasy rajdowej patrole brały udział w rywalizacji, mając do wykonania szereg zadań wymagających zarówno wiedzy, jak i sprawności fizycznej, a także orientacji w terenie. Nie zabrakło również niespodzianek i zdrowych przekąsek. W trakcie rajdowego wyzwania przy wieczornym harcerskim ognisku nasze zuchy złożyły Obietnicę Zuchową, a harcerze Przyrzeczenie Harcerskie. Na uroczystym apelu Pan Kazimierz Bedryj uhonorował patrol „Pozytywki” z Kietrza Pucharem Burmistrza, Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Pietrowicach Pan Bogdan Kulig wręczył gromadzie zuchowej „Iskierki” z Głubczyc, natomiast Puchar Komendanta Hufca ZHP Głubczyce trafił w ręce patrolu „Tropicieli” z Głubczyc. Pozostałe patrole otrzymały puchary pamiątkowe, a wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe długopisy z logo jesiennego rajdu. Pogoda nam dopisała, frekwencja była wzorowa. W rajdzie wzięły udział wszystkie jednostki naszego hufca, które sumiennie wykonywały przygotowane zadania. Sztab rajdu spisał się na medal, jak również niezawodni instruktorzy z naszego hufca, na których zawsze  można polegać !