Tegoroczna HARCERSKA AKCJA ZIMOWA była specyficzna, bo mogło w niej uczestniczyć ograniczona ilość osób z klas I-IV szkół podstawowych. Zaprosiliśmy więc do udziału w akcji nasze głubczyckie zuchy, które przez dwa tygodnie spędzały z nami czas na zabawie, zdobywaniu nowych umiejętności oraz na wielu innych ciekawych zajęciach, które odbywały się na bazie sali kominkowej w ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH w Głubczycach. Codziennie odbywał się wspólny kominek z gawędą zuchową, podczas którego zuchy poznawały kolejną opowieść. Uczestnicy w trakcie Akcji Zimowej uczyli się nowych pląsów i piosenek, grać w szachy, poznawali znaki terenowe, szyfry, sygnalizację, zdobywali sprawności, grali w gry planszowe, przygotowywali scenki, brali udział w zajęciach plastycznych i technicznych. Korzystając z bliskiego sąsiedztwa parku i siłowni plenerowych nasze zuchy były również aktywne fizycznie, brały udział w grach terenowych, podczas których miały za zadanie zdobytą na feriach wiedzę użyć w praktyce. Odwiedziliśmy również STAJNIĘ NA WARSZAWSKIEJ, biorąc lekcje jazdy konnej.

Harcerska Akcja Zimowa przebiegła bezpiecznie. Wypoczynek został skontrolowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Głubczycach oraz przez Kuratorium Oświaty w Opolu. Nie wydano żadnych zaleceń pokontrolnych. Staraliśmy się, by po czasie izolacji, nasze zuchy miały wiele radości i satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu. Codziennie mieliśmy ciepły posiłek i coś do przekąszenia. Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane z dotacji Gminy Głubczyce, za co serdecznie dziękujemy! Nasza Akcja Zimowa zakończyła się balem, sprawiła nam wiele frajdy, choć przykro nam, że nasi harcerze musieli zostać w domach. Z utęsknieniem czekamy na wspólne przygody na harcerskim szlaku.